O NAS

Home  >>  O NAS

onas ikona

IDEA ZAŁOŻENIA

Obecnie coraz większą wagę przywiązuje się do efektywnego i optymalnego energetycznie budownictwa. Wymagania użytkowników się zmieniają a dostawcy materiałów budowlanych prześcigają się w coraz to nowych rozwiązaniach. Jednakże prawo budowlane również się zmienia i z dniem pierwszego stycznia 2014 znowelizowano Warunki Techniczne. Aktualne wymagania na maksymalne wartości współczynnika przewodzenia ciepła przez przegrody zewnętrzne zostały zaostrzone. To jest pierwszy z etapów zwiększania wymagań cieplnych budynków a na kolejne lata 2017 oraz 2021 planuje się wprowadzenie kolejnych poziomów pogłębiania tych wymagań. Nasz zespół wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów oraz rynku i już dzisiaj oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie budownictwa pasywnego, termomodernizacji oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w budownictwie.

PROJEKTOWANIE

Obecnie przygotowujemy ofertę zawierającą gotowe projekty domów pasywnych, ale wykonujemy również adaptacje projektów budowlanych do standardów niskoenergetycznych i jeżeli to możliwe pasywnych. Tworzymy z pasją. Łączymy nowoczesność z elegancją, piękno z funkcjonalnością, prostotę z użytecznością. Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie. Pragniemy, aby nasi klienci cieszyli się innowacyjnymi rozwiązaniami przez wiele lat. Nasze projekty wykonujemy zgodnie z zasadami projektowania budynków pasywnych i nisko-energetycznych wymaganymi przy staraniu się o dofinansowanie NF15 i NF40. Nasze obiekty są nastawione na maksymalne wykorzystanie zysków cieplnych, przy minimalnych stratach energii. Potrafimy zaprojektować budynki samowystarczalne lub nawet przy nie dużo większych nakładach finansowych plus energetyczne, czyli wytwarzające więcej energii niż wynosi ich zapotrzebowanie.

INNOWACYJNOŚĆ

Innowacyjne podejście do projektowania energooszczędnych budynków wykonujemy poprzez bezpośrednią współpracę audytora energetycznego z architektem. Jesteśmy prawdopodobnie jednym z pierwszych biur w Polsce, które kompleksowo realizuje taką usługę. Obliczenia energetyczne wykonujemy w oparciu o model 3D, co w połączeniu z aktualnymi uśrednionymi danymi klimatycznymi z wielu lat sprawia że wyniki analiz są bardzo dokładne. Należy pamiętać, że koncepcję budynku niskoenergetycznego bądź pasywnego trzeba rozpatrzyć i zaplanować jak najwcześniejszej, najlepiej podczas etapu projektowania, ponieważ wtedy będzie można właściwie przygotować się do realizacji projektu oraz prac budowlanych i uniknąć dodatkowych niezaplanowanych kosztów inwestycyjnych.

Certyfikat CAE/CEE